___ Ana Sayfa _ Forum _ mp3 Arşivi _ mp3 Player _ Arama _ Team___ Üyelik Basvurusu

ILAHICIYIZ.BIZ - Online Ilahi Merkezi » Islami Konular » efendimiz Muhammed Mustafa s.a.v » Peygamber efendimize mektup » Merhaba Misafir [Giriş yap|Üye ol]
son Mesaj | Birinci Okunmamış Mesaj Yazıcı önizlemesi | Arkadaşına gönder | Konuyu Favorilere ekle
Sayfanın Sonuna Gıt Peygamber efendimize mektup
yazan
Mesaj « önceki konu | sonraki Konu »

VIP

images/avatars/avatar-1024.jpg

Üyelik Tarihi 30.01.2007

Rütbesi: 49 [?]
Tecrübe Puanları: 9.996.592
Sonraki Rütbe: 10.000.000

3.408 Tecrübe puanı

Peygamber efendimize mektup cevapla | alinti yap | degistir | mesaji bildir Sayfanın Başına Git

BIR LISE TALEBESININ, YARISMADA BIRINCILIK ALAN MEKTUBU....

Rahman ve Rahim olan Allahu tealanin ismiyle baslarim.

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu Ya Rasulallah!

Sizi alemlere rahmet olarak gonderen ve size asik olan bu abdi-acizi, ummetinden olmakla sereflendiren rabbime hamd ederim. O ki; butun kainati hurmetinize yaratti. Denizler murekkep, minareler kalem olsa bu sukru eda edemez ya Rasulallah! Zira size ummet olan kimse cehennem azabi cekmez. siz razi oluncaya kadar Allahu teala her istediginizi verecegini vadediyor, bu sizin icin buyuk ihsandir.

Sizi medh-u senadan dillerin aciz oldugu bu fani alemde biricik tesellim size olan muhabbetimdir. Bu muhabbetimin hurmetine bizden himmetinizi esirgemeyiniz. Bu acizin umidi kapinizda kole olmaktir. Ey Allah'in Rasulu basimi ve canimi, ancak senin yolunda senin icin feda ederim. Sizi tanimayan Rabbini taniyamaz. Her insan, kulluk vazifelerini yapmak icin yaratildi. Onun icin herkes, Allahu tealayi yaratici, kendisini yaratilmis bilmelidir. Allahu tealayi tam bir muhabbetle sevmek, O'ndan baska her seyden yuz cevirmek ask adini alir. Insanlari irsad eden, dogru yolu gosterip yetistiren ve kemale ermesine ve butun bunlari bilmesine vesile olan sizsiniz ya Rasulallah!

Allahu tealanin melekleri yardimcinizdir. Agaclar, toprak ve taslar, sizinle konusurlar. sizi sevenler dunyada ve ahirette sevilip kurtulurlar. Size dusman olanlar kovulup, cehennem'e atilirlar. Ortagi ve benzeri olmayan, mekandan munezzeh bulunan Allahu tealanin bir olduguna sehadet ederim. O, sani yuce, kullarini merhametle bagislayandir. Guzel ahlak ve comertlik gibi pek cok meziyetleri ortaya cikaran, vadedilen kiyamet gununde, her tarafta sefaati kabul edilir bir sefaatci olan Muhammed aleyhisselamin, Allahu tealanin kulu, resulu ve habibi olduguna sehadet ederim.

Hadis-i kudside; " Bir sevgili kuluma dusmanlik eden, benimle harp etmis olur. Kulumu bana yaklastiran seyler arasinda, en sevdigim, ona farz ettigim seydir. Cok sevdigim kulumun isiten kulagi, goren gozu, tutan eli, yuruyen ayagi olurum. Istedigini elbette veririm. Bana sigindigi zaman, elbette korurum." Buyurdunuz. Ben senin ve Rabbimin sevdiklerini seviyorum Ya Rasulallah! Bu sevgimin hurmetine sefaatinizi taleb ediyorum. Yoksa beni af ettirecek makbul hicbir ibadetim yoktur.

Sizi cok seven, asiginiz, ummetiniz alimlerinden M. Mevlana Cami diyor ki;

"Ya Rasulallah! Eshab-i kehf'in kopegi, senin dostlarinla beraber oldugu icin cennete girecek. O cennete girecek, ben ise cehenneme! Bu revamidir!... O Eshab-i kehf'in kopegi ise, ben; senin eshabinin kopegiyim!..."

Bu abdi-aciz de, diyorum ki; " Ben senin ummetinin kopegiyim, sefaat Ya Rasulallah

Ahmed Cuneyd Yalcin
25.03.2007 01:25 User ist offline | mesajari | arkadas listene ekle |

ahiretyolcusu
VIP

images/avatars/avatar-708.jpg

Üyelik Tarihi 04.02.2007

Rütbesi: 49 [?]
Tecrübe Puanları: 9.963.032
Sonraki Rütbe: 10.000.000

36.968 Tecrübe puanı

cevapla | alinti yap | degistir | mesaji bildir Sayfanın Başına Git

03.04.2007 15:50 User ist offline | mesajari | arkadas listene ekle |

zeynepp16
VIP

Üyelik Tarihi 17.04.2007

Rütbesi: 34 [?]
Tecrübe Puanları: 674.712
Sonraki Rütbe: 677.567

2.855 Tecrübe puanı

cevapla | alinti yap | degistir | mesaji bildir Sayfanın Başına Git

27.04.2007 20:21 User ist offline | mesajari | arkadas listene ekle |

Dal görünümü | Normal
Seçiniz:
ILAHICIYIZ.BIZ - Online Ilahi Merkezi » Islami Konular » efendimiz Muhammed Mustafa s.a.v » Peygamber efendimize mektup